+48 502619450

Atrakcje Szklarskiej Poręby

Lokalizacja Willi Nova zachęca do wycieczek szlakiem atrakcji, zabytków i szczytów.
Obowiązkowym punktem jest wędrówka w góry. Śnieżne Kotły, Chybotek, Szrenica czy Wysoki Kamień zagwarantują nam nie tylko potężną dawkę górskiego powietrza, ale także piękne widoki na Karkonosze i sąsiednie pasma, które prezentują się pięknie o każdej porze roku. Baczniejsi obserwatorzy wypatrzą przy okazji orła bielika, żurawie, dziki czy muflony. Malowniczymi szlakami dotrzemy do najczęściej odwiedzanych miejsc - dwóch wodospadów. Wodospad Kamieńczyka jest najwyższym w polskich Karkonoszach, znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Trójstopniowa kaskada wody spada do Wąwozu Kamieńczyka z wysokości 27 metrów. Skalne otoczenie i wąwóz sprawiają, że można poczuć bajkowy wręcz klimat. Drugim przepięknym miejscem jest wodospad Szklarki, którego skalny próg leży na wysokości 520 m n.p.m. To idealne miejsce na spacer z małym dzieckiem lub osobą poruszającą się na wózku.
Spędzając urlop z maluchami, możemy zaplanować wspaniały dzień zabierając je np. na spacer którąś ze ścieżek edukacyjnych, do Dinoparku, Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada, parku linowego czy Parku Odkrywców. Wiele szlaków turystycznych nadaje się do spacerowania z dziećmi, dzięki czemu nie ominie ich żadne ciekawe miejsce.
Zimą Szklarska Poręba to przede wszystkim stolica narciarstwa. Na miłośników białego szaleństwa czeka szereg doskonale przygotowanych tras, na których odnajdą się zarówno wprawieni narciarze, początkujący oraz dzieci. Na miejscu działają szkoły narciarskie, wypożyczalnie i serwisy sprzętu. Do dyspozycji turystów są nowoczesne kolejki i wyciągi. Latem natomiast warto przywieźć ze sobą lub wypożyczyć rowery, miasto przygotowało wiele kilometrów tras, prowadzących przez polską i czeską część Karkonoszy aż do Gór Izerskich. Poza wspaniałą przyrodą na trasach znajdują się wodospady, punkty widokowe, schroniska, zabytki i malownicze leśne zakamarki.